Dron - přehled z nebes

Samospráva

Drony nebo také bezpilotní letouny jsou fenoménem dneška. Už dávno neslouží jen k vojenským účelům, ale mohou být i levným a užitečným pomocníkem všude tam, kam velká letadla a vrtulníky nemohou. 

Více informací
Dron - přehled z nebes
Drony nebo také bezpilotní letouny jsou užitečným pomocníkem všude tam, kam velká letadla a vrtulníky nemohou.

Snadno a rychle Vám umí přinést fotografie a záběry obce a památek pro přilákání turistů. Poslouží i pro videa sportovních nebo kulturních událostí, které oživí webové stránky. Při mimořádných situacích Vám přinesou záběry rozvodněného potoka, takže přesně uvidíte, jak je situace vážná. A po nich Vám umožní zmapovat zaplavené pozemky nebo pole potlučené deštěm. Vybavíte-li je termokamerou, stanou se neocenitelným pomocníkem hasičů. V každodenním životě obce pak objeví skryté černé skládky nebo přinesou podklady pro ortofotomapy, které Vám usnadní plánování investic. Pomůžou i s pravidelnou inspekcí střech, vysílačů a památek.

Můžete je provozovat sami nebo od profesionální firmy zakoupit pouze požadované výstupy, ať už půjde o videa nebo 3D modely. Jestliže se rozhodnete pro provoz dronu ve vlastní režii, při častém provozu ušetříte. Je ale třeba získat povolení Úřadu pro civilní letectví (ÚCL) a jeho ovládání svěřit proškolenému a ÚCL přezkoušenému zaměstnanci. Pokud víte, že letecké fotografie, videa nebo ortofotomapy nebude potřebovat obden, můžete vše přenechat specializované firmě s licencí ÚCL a jejím zkušeným pilotům.

 

Výhody

o   Dříve jen těžko přístupná místa uvidíte jako na dlani

o   Snížení nákladů na inspekce a monitoring infrastruktury

o   Rychlejší získání podkladů pro rozhodování

o   Kvalitní data pro plánování investic

o   Snadné získání archivních záběrů ze života obce

o   Monitoring během a po mimořádných událostech

Zpět na přehled projektů

Líbí se vám tento projekt?

Kontaktujte nás