Malé střešní fotovoltaické elektrárny pro rodinné domy

Energie

Staňte se energeticky soběstační a pořiďte si střešní fotovoltaickou elektrárnu s využitím dotačního programu Nová zelená úsporám. Energie ČS ve spolupráci se Stavební spořitelnou České spořitelny Vám přináší exkluzivní řešení na klíč.

Více informací
Malé střešní fotovoltaické elektrárny pro rodinné domy

Produkt je vhodný pro všechny, kdo chtějí snížit svou závislost na dodávkách elektrické energie z distribuční sítě. Fotovoltaická elektrárna je vhodná pro rodinné domy všech kategorií. Při vhodné optimalizaci jejího výkonu a kapacity akumulátorů trvale sníží platby za elektřinu v rodinných domech všech velikostí. Pokud váš dům disponuje klimatizací, elektrickým ohřevem TUV nebo třeba bazénem úspora může být ještě větší.

Fotovoltaickou elektrárnu lze instalovat na rovné i šikmé střechy. U šikmých střech je optimální sklon 35°. Důležitá je dostatečná nosnost střechy. Střecha by neměla směřovat na sever. Nejlepší je jih, jihozápad a jihovýchod. Montáž panelů na čistý západ a východ je také možná, ale je nutné počítat se sníženou výrobou energie.

Pro instalaci 1 kWp je zapotřebí cca 7 m2 šikmé střechy. Výkon elektráren pro většinu rodinných domů se pohybuje od 3-10 kWp. V případě plochých střech je potřebná plocha vzhledem k odstupům (při jižní orientaci) větší cca 10-14 m2/kWp.

V rámci procesu výstavby fotovoltaické elektrárny vyřizuje na přání zákazníka kompletní administrativu naše společnost. U elektráren do výkonu 10 kWp není třeba mít licenci od Energetického Regulačního Úřadu (ERÚ), je třeba zajistit pouze připojení do distribuční sítě. V případě elektráren s výkonem nad 10 kWp je třeba vyřízení licence ERÚ a dokumentů spojených s připojením elektrárny k distribuční síti. Instalace může proběhnout 2–3 týdny po podpisu smlouvy. Nejdéle trvá vyřízení připojení k distribuční síti, získání licence ERÚ, případně připojení k distribuční síti. Celý proces trvá 2–3 měsíce.

Od 1.1.2016 můžete požádat o investiční dotaci na solární fotovoltaické systémy z programu Nová zelená úsporám. Podporována je instalace fotovoltaických systémů do dokončených rodinných domů i do novostaveb, přičemž výše podpory může dosáhnout až 100 000 Kč na dům.

Dotace směřují na podporu systémů propojených s distribuční soustavou, které umožní využít vyrobenou elektřinu k pokrytí okamžité spotřeby v budově. Podmínkou pro přiznání podpory je dosažení alespoň 70% míry využití zisku systému k pokrytí spotřeby přímo v domě, na který je podpora poskytována, což se v praxi neobejde bez instalace zařízení na akumulaci energie do vody nebo do baterií. Maximální instalovaný výkon systému nesmí být vyšší než 10 kWp. Minimální instalovaný výkon není stanoven přímo, ale objemem využité energie. Té lze v praxi dosáhnout systémem o minimálním výkonu 3 kWp.

Proč do toho jít s námi?

 • Pomůžeme Vám s financováním díky výhodnému úvěru od Buřinky.
  • Akční úroková sazba 4,95 % p. a. s tříletou fixací,
  • bez poplatku za sjednání,
  • bez poplatku za mimořádné splátky.
 • Nabízíme službu komplexního dotačního managementu.
 • Zajistíme vypracování projektové dokumentace, energetického posudku a kompletní administrativy.
 • Spolupracujeme s prověřenými a zavedenými dodavateli energetických služeb.
 • Garantujeme záruční i pozáruční servis.
 • Zajistíme připojení fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě.

 

Zpět na přehled projektů

Líbí se vám tento projekt?

Kontaktujte nás