Systém aktivního snižování rychlosti

Doprava

Systém Aktivního Snižování Rychlosti představuje multifunkční, programovatelné a záznamové dopravní zařízení, vytvářející krátkou umělou nerovnost na vozovce v okamžiku přejezdu vozidla, a to pouze těm vozidlům, která překračují nejvyšší dovolenou rychlost.

Více informací
Systém aktivního snižování rychlosti
Systém aktivního snižování rychlosti je vhodným rozšířením radarového indikátoru rychlosti a razantně zvyšují celkovou účinnost preventivního opatření.

Principem funkčnosti tohoto řešení je dynamické vytvoření zpomalovací umělé nerovnosti v okamžiku porušení dopravní předpisů a související psychologický efekt z jejího přejetí. Na základě informace z radaru o překročení povolené (definované) rychlosti dochází k zasunutí části zpomalovací lišty pod úroveň vozovky, čímž je vytvořena umělá nerovnost a řidič porušující předpisy následně při přejezdu tuto nerovnost na vozidle pocítí. 

Součástí řešení je i sběr dat a vytvoření statistik rychlosti a počtu projíždějících vozidel, které jsou dostupné on-line.

Překážka není pro cyklisty ani motocyklisty nijak nebezpečná a dá se objet. Systém aktivního snižování rychlosti byl vyvinut v rámci „Vize nula“, která je součástí  Plánu jednotného evropského dopravního prostoru Evropské komise tzv. „ Bílé knihy“ a také Besipu.

Zpět na přehled projektů

Líbí se vám tento projekt?

Kontaktujte nás