Brňáci řeší, jak „cvaknót“ za odpad. Novým hitem je e-shop!

31. květen 2017

Stres s placením složenek na poslední chvíli letos snížila Česká spořitelna obyvatelům Brna. Ve spolupráci s brněnským magistrátem spustila nový e-shop pro platbu komunálního odpadu. Namísto placení u terminálů či na poště mohou Brňané zaplatit pomocí platební karty elektronicky. Stačí jim k tomu zaregistrovat se v portálu brněnského dopravního podniku (www.brnopas.cz).

Nový e-shop zaznamenal rekordní zájem ihned po uvedení do provozu 19. května. Během týdne přes něj bylo provedeno 814 transakcí v hodnotě 1,4 milionu korun. Vzhledem k tomu, že platbu za komunální odpad musí lidé provést nejpozději do konce května, je zřejmé, že platba přes e-shop se stala vítanou volbou pro plátce na poslední chvíli.

Brno se stalo prvním tuzemským městem, které se může chlubit reálným e-shopem na městské poplatky. Kromě komunálního odpadu přes něj mohou nakupovat předplatní jízdenky na městskou dopravu, také s využitím bankovních karet. Elektronické „šalinkarty“ pomohla Česká spořitelna v Brně zprovoznit od počátku roku, do poloviny května přes ně proteklo 80 milionů korun.

Chcete i z vaší obce mít Chytré město?

Kontaktujte nás