Veletrh URBIS v Brně nabídne chytrá řešení pro města a obce

27. březen 2017

Od 26. do 29. dubna představí chytrá řešení pro města a obce veletrh URBIS, jehož partnerem je Česká spořitelna. Jaké novinky návštěvníky čekají či jakým způsobem se zaregistrovat zjistíte v článku níže.

„Veletrh URBIS je připraven tak, aby návštěvníci získali přehled o novinkách v oblasti chytrých měst a v doprovodném programu zjistili, jak snadné/složité je chytrá řešení zavést.“

Od 26. do 29. dubna představí chytrá řešení pro města a obce veletrh URBIS, jehož partnerem je Česká spořitelna. Na rozvoj této problematiky v České republice je v současnosti do roku 2020 alokováno 100 mld. korun. Nabídku vystavovatelů doplní kvalitní doprovodný program garantovaný renomovanými partnery, jako je například vydavatelství Economia, Architecture Week nebo CityOne.

Inovativní řešení vystavovatelů

Veletrh URBIS se bude věnovat třem základním tematickým okruhům, kterými jsou chytrá řešení pro úspory zdrojů, pro kvalitu života ve městech a pro elektronickou veřejnou správu. Na stáncích vystavovatelů nebudou chybět například řešení dopravní infrastruktury, parkování či přístupu k informacím. Naleznete zde také technologické možnosti pro chytrá města, ať už se jedná například o využívání alternativních zdrojů energie v dopravě nebo veřejném osvětlení. Na venkovních plochách bude prezentována komunální technika a městský mobiliář.

Konference: Czech Smart 2017

Zahajovací konferenci s názvem Czech Smart 2017 - Touch the Future organizují Hospodářské noviny. Druhý ročník mezinárodní konference představí aktuální vývoj v oblasti chytrých řešení a možnosti jejich propojení s městským prostředím. Zásadním tématem budou také možnosti financování smart projektů. Na konferenci vystoupí zástupci Vídeňského projektu Co-Creation Lab / Wirtschaftsagentur Wien (Vienna Business Agency). Jedná se o projekt, který nabízí platformu, v níž mohou jednotliví zadavatelé zveřejňovat své zcela konkrétní a specifické potřeby a inovativní firmy jim nabízí řešení šitá na míru. Nechybí ani představení evropsky unikátního řešení EOC - Elektronické odbavení cestujících, které se používá v Brně. Dále účast potvrdili zástupci Písku, Pardubic a v jednání jsou starostové měst z Dánska a Holandska.

Vstup na zahajovací konferenci je možný pouze po registraci, která probíhá zde.

Inspirujte se příklady z jiných měst s BE:ONE

V další dny organizuje doprovodný program s názvem BE:ONE platforma City:One. Je připraven tak, aby účastníci získali přehled o novinkách v oblasti chytrých měst ve středoevropském rozměru. Návštěvníci se také dozvědí, čím má cenu se zabývat a jak snadné/složité je chytrá řešení zavést.

Program jednotlivých dnů je členěn v souladu se Smart City strategií města Brna podle jejích tří pilířů - SMART RESOURCES - chytré zdroje, doprava, energetika, vodohospodářství, telekomunikace, SMART GOVERNANCE - chytrá veřejná správa, ať už se jedná o eGovernment, bezpečnost nebo open data.

Páteční dopoledne je věnováno speciálnímu workshopu MMR Chytrá řešení pro malé obce do 20 tisíc obyvatel, odpolední program představí inovativní počiny v oblasti governance.

Posledním pilířem je SMART LIVING - chytrá kvalita života, který zahrnuje chytré (koncové) nástroje pro občany, dopady chytrých technologií na život občana a jeho volný čas a podobně. 

Více informací a kompletní doprovodný program naleznete na www.bvv.cz/urbis

 

Zpět na přehled novinek

Chcete i z vaší obce mít Chytré město?

Kontaktujte nás